| ورود


حضرت فاطمه زهرا(س):هر کس عبادات و کارهای خود را خالصانه برای خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصلحت ها و برکات خود را برای او تقدیر می نماید.                   اگر جاده ای پیدا کردید که هیچ مانعی در آن نبود به احتمال زیاد آن جاده به جایی نمی رسد.                                                                                                     

واحد دماوند (برادران)

  

  

اطلاعيه كلاس ها

 

 

آمار سايت
بازدید این صفحه2275
بازدید کننده امروز88
بازدید کننده دیروز24
کل بازدید های سایت803748
پيوندها

  

  

 

 

 

 

تلگرام دانشگاه

       

      

گروه حقوق

مروری بر رشته حقوق :

تمام روابط اجتماعي که آثار حقوقي از آن ايجاد مي شود، موضوع علم حقوق قرار مي گيرد. اين روابط مي تواند مربوطه به روابط دولت و مردم باشد که به حقوق عمومي معروف است و يا شامل روابط خصوصي مردم گردد که حقوق خصوصي ناميده مي شود. به عبارت ديگر حقوق عمومي شامل حقوق قواي سه گانه کشور، حاکميت و آنچه مربوط به اداره کشور است، مي شود و حقوق خصوصي به روابط بين خود مردم مي پردازد که مهمترين آنها روابط تجاري است که عامل ايجاد رشته حقوق تجارت شده است و يا مسائل مربوط به حقوق مدني است که از آن جمله مي توان به اموال، مالکيت، قراردادها، مسووليت هايي که اشخاص در خطاهايي که مرتکب مي شوند برايشان به وجود مي آيد مثل مسووليت ناشي از حوادث، قواعد مربوط به ارث، وصيت، ولادت، اقامتگاه اشخاص و ده ها مورد ديگر اشاره کرد.همچنين شاخه اي از حقوق به روابط بين المللي مي پردازد که خود به دو بخش حقوق روابط بين الملل عمومي و خصوصي تقسيم مي شود که حقوق روابط بين الملل عمومي به روابط بين دولتها و سازمانهاي بين المللي مي پردازد.
توانايي هاي لازم:
جسارت، قدرت استدلال، خلاقيت ذهني و فن بيان خوب لازمه موفقيت در اين رشته است. ممکن است که به دست آوردن ليسانس حقوق کار دشواري نباشد اما حقوقدان شدن بسيار مشکل است. چرا که علم حقوق امروزه با جامعه شناسي، روانشناسي و علوم فلسفي آميخته شده است و يک حقوقدان بايد از اين علوم اطلاعات کافي داشته باشد. همچنين يک دانشجوي حقوق براي اين که در رشته خود موفق گردد لازم است به زبان و ادبيات فارسي مسلط باشد چون منطق حقوق در ضمن اين که شباهت هاي زيادي به منطق رياضي دارد، يک منطق اقناعي و خطابي است. يعني يک حقوقدان بايد بتواند کساني را که مورد خطاب او قرار مي گيرند و يا دادگاهي که مامور رسيدگي به دعوا است، با زبان سليس و بليغ قانع کند، در نتيجه بايد به زبان و ادبيات مسلط باشد. در ضمن بايد اطلاعاتي از رياضيات داشته باشد.
موقعيت شغلي :

در حال حاضر به دليل توسعه اين رشته و تعداد زياد فارغ التحصيلان آن، که از دانشگاههاي دولتي و غير دولتي وارد بازار کار مي شوند، يافتن کار مناسب براي فارغ التحصيل ليسانس با دشواري هايي توام است و بخصوص متقاضياني که علاقه مند به کار خاصي در اين رشته هستند، مثل متقاضيان وکالت، با محدوديت هايي مواجه مي شوند. اما در کل يک دانشجوي خوب و علاقه مند مي تواند پس از گواهي ليسانس به شغل هاي متنوعي مثل وکالت دعاوي دادگستري، مشاور حقوقي بانک ها، شهرداري ها، شرکت ها و وزارتخانه ها و سردفتري دفاتر اسناد رسمي جذب گردد.